Fasicintegrity to połączenie słów powięzi i integralności. Powięź to każda tkanka zawierająca cechy zdolne do reagowania na bodźce mechaniczne. Kontinuum powięziowe jest wynikiem ewolucji doskonałej synergii między różnymi tkankami, płynami i ciałami stałymi, zdolnymi do podtrzymywania, dzielenia, przenikania, karmienia i łączenia wszystkich obszarów ciała : naskórka, skóry właściwej,tłuszczu, krwi, limfy, tkanki pokrywającej włókna nerwowe (endoneurium, perineurium, epineurium), prążkowanych włókien mięśniowych oraz tkanki pokrywającej i przenikającej je (epimysium, perimysium, endomysium), więzadeł, ścięgien, rozcięgien, chrząstek, kości, opon mózgowo-rdzeniowych, mięśni gładkich (wszystkich wnętrzności pochodzących z mezodermy). Kontinuum nieustannie przekazuje i odbiera informacje mechaniczno-metaboliczne, które mogą wpływać na kształt i funkcję całego organizmu.
Holistyczne podejście do integralności powięzi to takie w którym bierzemy pod uwagę wszystkie układy w organizmie człowieka, które potencjalne mogą być przyczyną dolegliwości. Szkolenie ma charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny.
Na kursie nauczysz się nie tylko technik, ale przede wszystkim zaczniesz rozumieć mechanizmy jakie zachodzą w organizmie prowadzące do pojawienia się konkretnych dolegliwości oraz te pojawiające się w momencie kiedy przykładasz ręce do pacjenta indykując zmiany prowadzące do poprawy stanu zdrowia pacjenta.
Szkolenie składa się z 5 modułów w trakcie których omówione zostaną wszystkie układy w ciele człowieka: szkieletowy, mięśniowy, pokarmowy, krwionośny, limfatyczny, oddechowy, moczowo-płciowy, dokrewny, powięziowy. Zrozumiesz wzajemny wpływ na te układu i nauczysz się pracować z tymi układami.
Szkolenie ma za zadanie nauczenia holistycznego podejścia do pacjenta oraz umiejętność diagnozowania i leczenia manualnego (ale nie tylko manualnego) większość dolegliwości i jednostek chorobowych z jakimi pacjent może zgłosić się do Was w trakcie całej zawodowej kariery.
Moduł II – Kończyna dolna i kontynuacja odcinka lędźwiowego
Z tego modułu otrzymasz praktyczne rozwiązania jak pracować z pacjentem zgłaszającym się do gabinetu z różnego rodzaju patologiami w obrębie kończyny dolnej oraz jak powiązać ze sobą odcinek lędźwiowy z kończyną dolną wykorzystując wiedzę z neuroanatomii, fizjologii, biochemii.
- Anatomia i fizjologia w praktyce – kończyna dolna
- Biodro (konflikt udowo-panewkowy, uszkodzenia obrąbka, coxartroza, endoprotezoplastyka, zespół pasma biodrowo-piszczelowego)
- Kolano (chondromalacja, boczne przyparcie rzepki, koślawość i szpotawość, skręcenie, zerwania ACL, PCL, MPL, LPL, uszkodzenia łąkotek)
- Podudzie – przedni przedział powięziowy i błona międzykostna
- Staw skokowy i stopa (skręcenia, zwichnięcia, stopa płasko-koślawa i końsko-szpotawa, haluks)
- Obrzęki i zaburzenia ukrwienia
- Techniki tkanek miękkich:
- techniki MET
- manipulacje/mobilizacje tkanki łącznej i przesuwanie skóry
- techniki Jonesa
- techniki mięśniowo-powięziowe
- punkty spustowe
- Mobilizacje i manipulacje stawowe
Poznaj pozostałe moduły szkolenia "Holistyczna Integracja Powięziowa"
- Moduł I - Kręgosłup lędźwiowy, miednica
- Moduł II – Kończyna dolna i kontynuacja odcinka lędźwiowego
- Moduł III – Kręgosłup piersiowy, żebra, mostek, ANS
- Moduł IV - Kręgosłup szyjny, trzewio i mózgoczaszka
- Moduł V – kończyna górna
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji programu w zależności od poziomu zaawansowania Uczestników.